107,6 FM

Abp Gądecki modli się za wszystkich chorych na Covid-19 oraz personel medyczny

Łączę się z wami w tych niełatwych okolicznościach; modlę się też za wszystkich, którzy doświadczają szczególnych trudów oraz za tych, którzy martwią się o los bliskich - mówi Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w przesłaniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

U duchownego stwierdzono 17 października COVID-19.

"Bardzo dziękuję wszystkim za nadesłane w ostatnim czasie wyrazy życzliwości i modlitwę w mojej intencji. Dla człowieka, który nagle musi się od świata odizolować, każdy przejaw wsparcia jest niezwykle ważnym, bo pomaga pamiętać, że nie jest sam" - powiedział w poniedziałek abp Gądecki.

Przewodniczący KEP zwrócił uwagę, że z dnia na dzień przybywa osób zakażonych. "Chciałbym wszystkich zapewnić, że modlę się za was, łączę się z wami w tych niełatwych okolicznościach. Modlę się też za wszystkich, którzy doświadczają szczególnych trudów oraz za tych, którzy martwią się o los swoich bliskich" - dodał abp Gądecki.

Nawiązując do liturgiczne święto patrona służby zdrowia, św. Łukasza, hierarcha wyraził wdzięczność pracownikom szpitali i przychodni. "Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, wolontariuszom i pracownikom medycznym życzę dużo sił fizycznych i duchowych, oraz aby wasza praca cieszyła się szacunkiem i wdzięcznością ze strony innych" - podkreślił przewodniczący KEP.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama