107,6 FM

Jasna Góra: W Częstochowie było gwałtownie, ale rytm życia sanktuarium nie został zaburzony

Choć dotychczasowe demonstracje w Częstochowie przebiegały w sposób gwałtowny, jednak nie zaburzyły naszego rytmu życia, skupionego na modlitwie i posłudze sakramentalnej wobec pielgrzymów. (...) Osoby pragnące pomóc nam w tych trudnych chwilach usilnie prosimy o przyjęcie postawy modlitewnej, niekonfrontacyjnej i o zachowanie zasady szacunku wobec każdego, tak by nikt – także osoby agresywne – nie został w żaden sposób poszkodowany - napisał rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Michał Legan OSPPE.

O. Legan stwierdził, że w związku z licznymi zapytaniami o sytuację Jasnej Góry paulini pragną wyrazić wdzięczność za wszystkie wyrazy solidarności i każdy gest pomocy wobec sanktuarium i klasztoru. - Choć dotychczasowe demonstracje w Częstochowie przebiegały w sposób gwałtowny, jednak nie zaburzyły naszego rytmu życia, skupionego na modlitwie i posłudze sakramentalnej wobec pielgrzymów. Podejmujemy niezbędne kroki by ochronić w pierwszym rzędzie bezpieczeństwo osób, a także zabezpieczyć miejsca o charakterze sakralnym i kulturowo bezcennym, przed wszelkimi aktami przemocy i wandalizmu - dodał.

Podkreślił, że jasnogórscy zakonnicy starają się kierować biblijną zasadą: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12, 21).

- Osoby pragnące pomóc nam w tych trudnych chwilach usilnie prosimy o przyjęcie postawy modlitewnej, niekonfrontacyjnej i o zachowanie zasady szacunku wobec każdego, tak by nikt – także osoby agresywne – nie został w żaden sposób poszkodowany - podkreślił.

Zaapelował też o zachowanie zaleceń epidemiologicznych.

W dniach 3-11 listopada o godzinie 15.00 planowana jest w Kaplicy Cudownego Obrazu nowenna w intencji narodowego pojednania. - W związku z limitem miejsc zapraszamy do uczestnictwa za pośrednictwem mediów - napisał o. Legan.

Zauważył, że pochodzące z prywatnych źródeł informacje na temat bieżącej sytuacji na Jasnej Górze nie zawsze są precyzyjne, dlatego warto czerpać wiedzę z oficjalnych komunikatów.

- Jasnogórskiej Matce i Królowej Polski, tej która przynosi pokój, powierzamy wszystkich, zapraszając do duchowej jedności, szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego - zakończył rzecznik Jasnej Góry.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama