107,6 FM

Abp Skworc przesyła kondolencje biskupowi diecezji Nicea

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przesłał biskupowi diecezji Nicea, André Marceau, kondolencje w telegramie. To w związku z tragicznymi wydarzeniami w bazylice Wniebowzięcia NMP w Nicei. Kościół katowicki łączy się w bólu i w żałobie z Kościołem w Nicei.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc skierował telegram do biskupa Nicei Andre Marceau w związku z tragicznym zamachem terrorystycznym w tamtejszej bazylice Notre Dame.  21-letni imigrant z Tunezji nożem zaatakował 3 osoby, które w wyniku ran zmarły.

O liście kondolencyjnym dla Kościoła w Nicei mówi ks. Tomasz Wojtal -rzecznik prasowy arcybiskupa katowickiego:

Publikujemy pełną treść dokumentu:

TELEGRAM METROPOLTY KATOWICKIEGO

DO BISKUPA DIECEZJI NICEA

ANDRÉ MARCEAU

W ZWIĄZKU Z TRAGICZNYMI WYDARZENIAMI

W BAZYLICE NMP WNIEBOWZIĘTEJ W NICEI

 

Ekscelencjo,

Czcigodny Księże Biskupie,

 

         z głębokim smutkiem przyjąłem informację o zamachu, który miał miejsce w dniu dzisiejszym, 29 października br. w bazylice Notre-Dame de l’Assomption w Nicei.

 

Bożemu miłosierdziu polecamy ofiary przerażającego aktu przemocy, ich rodziny, a także wszystkich dotkniętych tą tragedią. Nasz ból jest tym większy, że dotyczy ona osób modlących się i posługujących na co dzień w kościele.

Dramat ten poruszył nas tym bardziej, że w diecezji nicejskiej od wielu lat pełnią duszpasterską posługę księża z archidiecezji katowickiej, w tym trzech w samej Nicei.

 

W tym trudnym czasie żałoby przesyłam Księdzu Biskupowi, tamtejszemu Kościołowi i społeczeństwu, wyrazy jedności Kościoła katowickiego, jego duchownych, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, powierzając w tych chwilach Chrystusowi zmartwychwstałemu naszą nadzieję i wiarę, że „w życiu i śmierci należymy do Pana” (por. Rz 14,8).

 

Z wyrazami modlitwy i jedności w Panu.

 

Katowice, 29 października 2020 r.

Abp Wiktor Skworc, Metropolita katowicki

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama