107,6 FM

Dlaczego wakacje z dziećmi w 2021 r. lepiej zaplanować w Polsce?

Być może teraz szykujemy się na nadejście zimy, lecz część z nas na pewno myśli już o nadchodzących wakacjach, które (być może) będą przebiegały w spokojniejszej atmosferze. Jednakże biorąc pod uwagę panującą pandemię COVID-19 i to, co nauczyliśmy się w trakcie niej — nic nie można traktować jako pewnik. Być może właśnie dlatego warto przemyśleć spędzenie wakacyjnych miesięcy w granicach naszego kraju? Dziś pokażemy wam, dlaczego wakacje w 2021 roku warto zaplanować w Polsce!

Po pierwsze: obostrzenia panujące za granicą

Dobrze o tym wiemy, że sytuacja epidemiologiczna zmienia się niemalże z dnia na dzień, a wyjazd za granicę wcale nie jest prostszy niż w wakacje 2020 roku. Niepewność panuje wszędzie, a zauważyć ją można już w krajach sąsiadujących z Polską. Dla przykładu osoby z Polski przyjeżdżające do Niemiec muszą obecnie zgłosić swój adres pobytu i przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, przeprowadzony w ciągu ostatnich 48 godzin. Alternatywną opcją jest poddanie się dwutygodniowej kwarantannie. Często też obostrzenia dotyczą bardziej “turystycznych okolic”, jakimi bez wątpienia są Wyspy Kanaryjskie i nie tylko. Właśnie dlatego, warto oszczędzić sobie stresu i w 2021 wakacje z dziećmi za zaplanować w Polsce!

Po drugie: szalejące kursy walut

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wpłynęła negatywnie na ogromną ilość czynników, takich jak chociażby kursy walut… i to nie tylko złotówki! Obce waluty także otrzymały naprawdę duży cios, co oczywiście będzie miało wpływ na nasze wakacje. Wahające się kursy walut na pewno odbiją się na kosztach wypoczynku poza granicami naszego kraju, na co nie każdy może być gotowy. Nie warto podejmować takiego ryzyka, szczególnie w tak niepewnych czasach!

Po trzecie: możliwość skorzystania z Bonu Turystycznego

Trzecim punktem, który dziś omówimy, jest możliwość skorzystania z Bonu Turystycznego, szczególnie jeszcze tego nie zrobiliście! Przypominamy wam o tym, że Bon Turystyczny o wartości 500 złotych został przyznany na każde dziecko i jego ważność wyznaczono aż do końca marca 2022 roku. Jeżeli więc jeszcze z niego nie skorzystaliście, to wakacje 2021 mogą być świetną okazją na dokonanie tego kroku. Wasz portfel zostanie nieco odciążony, a wy wesprzecie lokalnych przedsiębiorców w branży hotelarskiej!

Po czwarte: bogata oferta turystyczna w naszym kraju

Często szukamy okazji na wyjazd za granicę… i zapominamy przy tym, jak szeroka jest oferta turystyczna w naszym kraju. Rozpoczynając od niewielkich gospodarstw agroturystycznych, poprzez nieco większe pensjonaty (np. na wakacje nad morzem polecamy Pensjonat-Wojciech.pl), jak i naprawdę imponujące rozmiarami i liczbą dodatkowych atrakcji hotele. Wybór miejsc noclegowych (i nie tylko) jest w Polsce naprawdę szeroki i mamy pewność, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto sprawdzić obiekty rekomendowane przez portale typu Dzieckowpodrozy.pl lub podpytać o opinię rodzinę i znajomych. Nie można także zapomnieć o innym fakcie. Po tak wielkim kryzysie, który złapał za gardło całą branżę hotelarską, warto wesprzeć lokalnych przedsiębiorców! Nasze kieszenie także nam za to podziękują, gdyż można się też spodziewać bardziej atrakcyjnych cenach niż zwykle!

Po piąte: mniej turystów z zagranicy

Nie tylko my, mieszkańcy Polski będziemy obawiali się wyjazdów za granicę — podobną tendencję można będzie prawdopodobnie zaobserwować w innych krajach, nie tylko na terenie Unii Europejskiej. Brak turystów z zagranicy w okolicach wakacji 2021 roku raczej odznaczy się na branżę w sposób różnoraki. Przede wszystkim, sami przedsiębiorcy będą musieli polegać raczej na gościach z granic naszego kraju. To jednak może być świetną okazją dla was — turystów! Przede wszystkim, brak turystów zza granicy może połączyć się z bardziej atrakcyjnymi cenami oraz znacznie większą dostępnością atrakcji. Być może to w najbliższe wakacje zobaczycie to, na co zawsze brakowało wam czasu?

Sami więc widzicie, że spędzanie wakacji w naszym kraju, szczególnie w dobie panującej epidemii koronawirusa, może być naprawdę doskonałym pomysłem! Zalety takiego rozwiązania zostały wręcz podane wam na złotej tacy — teraz to wy musicie zdecydować o tym, jaki plan na spędzenie wspólnego, rodzinnego czasu będzie dla was najlepszą opcją!

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama