107,6 FM

Śląskie. Zdalna nauka ma się lepiej niż wiosną. Poprawiła się infrastruktura do lekcji on-line

- Szkoły są zdecydowanie lepiej przygotowane do nauki zdalnej niż podczas pierwszej fali epidemii - zapewnia Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer. Oznacza to, że lekcje on-line w woj. śląskim są lepiej prowadzone niż wiosną.

Infrastruktura do prowadzenia zajęć zdalnych poprawiła się ze względu na prowadzone przez rząd programy – oceniła Śląska Kurator Oświaty.  Urszula Bauer przypomniała, że decyzją rządu zdalne nauczanie w całym kraju zostało przedłużone do 24 grudnia.

Z kolei po przerwie świątecznej, od 4-17 stycznia odbędą się ferie zimowe. Jak argumentował premier Mateusz Morawiecki: przerwa odbędzie się dla wszystkich uczniów w jednym terminie by maksymalnie ograniczyć wyjazdy.

Śląska Kurator Oświaty przypomina też, że - nauczyciele mogą ubiegać się o 500 zł na zakup sprzętu do prowadzenia zdalnego nauczania. Wniosek wraz z paragonami lub fakturami należy złożyć do dyrektora szkoły do 7 grudnia. Na co nauczyciel możne przeznaczyć środki? - Tłumaczy Urszla Bauer:

Wzór wniosku o dofinansowanie znajduje się na stronie śląskiego kuratorium oświaty. Zwrot mogą otrzymać jedynie nauczyciele, którzy zakupią sprzęt między 1 września a 7 grudnia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama