107,6 FM

29.11.2020 | Adwentowa modlitwa za księży | Jan Paweł II (nie)zwykły | Św. Monitor dla młodych

– Adwent powinien być czasem zatrzymania i zadania sobie pytania: na co w życiu czekam – mówi ks. ks. Waldemar Maciejewski, moderator Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Katowickiej. Pierwszy tydzień adwentu wypełnia akcja modlitwy za księży.

– Jan Paweł II był zwykłym człowiekiem, który popełniał błędy, ale w głowie mu się nie mieściło, że w Kościele może mieć miejsce takie zło – mówi w ciekawej rozmowie dr hab. Michał Łuczewski z Uniwersytetu Warszawskiego, znawca pontyfikatu Jana Pawła II.
cz.1

cz.2

– Młodzi są dziś w Internecie, my razem z nimi… – tłumaczy ks. Piotr Piekło, który wraz z duszpasterzem akademickim ks. Wojciechem Iwanicki, stworzyli kanał internetowy „Święty monitor”.
cz.1

cz.2

Na koniec, w cyklu Tym żyje Kościół prześladowany, p. Łukasz z Open Doors opowiada o Iraku:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy