107,6 FM

Abp Wiktor Skworc składa życzenia górnikom

W uroczystość św. Barbary abp Skworc życzy górnikom tyle wyjazdów, co zjazdów, aby ich trud doceniali rządzący i społeczeństwo, oraz żeby znajdowali zawsze schronienie w Bogu.

Arcybiskup katowicki Wiktor Skworc przy okazji życzeń podziękował też wszystkim górnikom – ozdrowieńcom, którzy oddawali osocze w geście braterskiej miłości i troski o bliźniego.

"Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo św. Barbary udziela Wam wszystkim pomocy, bezpieczeństwa i pokoju" - stwierdził, przekazując życzenia także rodzinom górników i górniczym emerytom.

Odniósł się też do zmian i restrukturyzacji w górnictwie. "Nie traćcie nadziei i wiary w to, że konieczne zmiany zostaną przeprowadzone w duchu społecznej solidarności! Rada Społeczna przy Metropolicie katowickim 21 września br.  zaapelowała  o odpowiedzialne przeprowadzanie procesu zmiany i wyraziła nadzieję, że zagrożenia czy konflikty mogą zostać nie tylko zażegnane, ale przekute w szansę przede wszystkim dla tych, którzy dziś najbardziej się obawiają o przyszłość swoją i własnych rodzin" - przypomniał.

Pełny tekst życzeń arcybiskupa katowickiego - na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama