107,6 FM

Kuria w Katowicach: jest zgoda dla proboszczów na odprawianie czterech mszy w dni świąteczne

W dni świąteczne księża proboszczowie i administratorzy parafii - tam, gdzie posługują sami - będą mogli odprawić cztery Msze. Taką decyzję podjął abp Wiktor Skworc. Jedna z liturgii musi być odprawiona w intencji parafian.

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Katowicach informuje, że w związku z obecnymi ograniczeniami liczebnymi uczestników mszy św. i chęcią wiernych do przeżywania liturgii dni świątecznych w kościołach parafialnych abp Wiktor Skworc podjął decyzję, by w te dni księża proboszczowie i administratorzy archidiecezji katowickiej mogli odprawić cztery msze św.  Jedna z liturgii musi być odprawiona w intencji parafian.

Sprawa dotyczy tych parafii, gdzie proboszczowie posługują sami, bez wikariuszy.

Święta i uroczystości, które są objęte zgodą metropolity katowickiego to: uroczystość Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana, święto św. Rodziny, uroczystość Świętej Bożej Rodzicieli Maryi i uroczystość Objawienia Pańskiego.

- Zachęcamy także do celebracji drugiej Mszy św. pasterskiej w nocy Bożego Narodzenia np. dla rodzin z dziećmi. Zachowujmy tym samym obowiązujące wymogi sanitarne - czytamy w kurialnym komunikacie.

Księża proboszczowie proszeni są o odpowiednie rozłożenie w czasie okazji do sakramentu pokuty i pojednania, a także przedświątecznego „objazdu chorych”.

 

 

****

Podajemy pełną treść komunikatu:

Informacja Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach:

Mając na uwadze ograniczenia liczebne uczestników Mszy św. i uwzględniając pragnienie wiernych do przeżywania liturgii dni świątecznych w kościołach parafialnych (uroczystość Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana, święto św. Rodziny, uroczystość Świętej Bożej Rodzicieli Maryi i uroczystość Objawienia Pańskiego), Ksiądz Arcybiskup udziela zgody – jeśli istnieje taka konieczność duszpasterska – Księżom proboszczom i administratorom parafii, w których posługują tylko oni sami, na odprawienie w tych dniach czterech Mszy św., pod warunkiem, że co najmniej jedna z nich będzie ofiarowana w intencji parafian. Zachęcamy także do celebracji drugiej Mszy św. pasterskiej w nocy Bożego Narodzenia np. dla rodzin z dziećmi. Zachowujmy tym samym obowiązujące wymogi sanitarne.

Prosimy również Księży proboszczów o odpowiednie rozłożenie w czasie okazji do sakramentu pokuty i pojednania oraz przedświątecznego „objazdu chorych”.

Plan wybranych transmisji Mszy św. w czasie świąt Bożego Narodzenia (katowicka katedra):

Radio eM

    Msza św. pasterska w nocy Bożego Narodzenia o godz. 24;

    Msza św. w uroczystość Bożego Narodzenia o 12;

    Msza św. drugi dzień świąt Bożego Narodzenia o 12.

 

Radio Katowice

    Msza św. pasterska w nocy Bożego Narodzenia o godz. 24;

    Msza św. w uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 12;

 

TVP3 Katowice

    Msza św. pasterska w nocy Bożego Narodzenia o godz. 24 (Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku)

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama