107,6 FM

Zgoda dla proboszczów na odprawianie czterech Mszy w dni świąteczne

Taką decyzję podjął abp Wiktor Skworc. Jedna z liturgii musi być odprawiona w intencji parafian. Sprawa dotyczy parafii, gdzie proboszczowie lub administratorzy posługują sami, bez wikariuszy.

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Katowicach informuje, że w związku z obecnymi ograniczeniami liczebnymi uczestników mszy św. i chęcią wiernych do przeżywania liturgii dni świątecznych w kościołach parafialnych abp Wiktor Skworc podjął decyzję, by w te dni księża proboszczowie i administratorzy archidiecezji katowickiej mogli odprawić cztery msze św.  Jedna z liturgii musi być odprawiona w intencji parafian.

Święta i uroczystości, które zostały objęte zgodą metropolity katowickiego to: uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12), święto św. Szczepana (26.12), święto św. Rodziny (27.12), uroczystość Świętej Bożej Rodzicieli Maryi (01.01) i uroczystość Objawienia Pańskiego (06.01).

- Zachęcamy także do celebracji drugiej Mszy św. pasterskiej w nocy Bożego Narodzenia np. dla rodzin z dziećmi. Zachowujmy tym samym obowiązujące wymogi sanitarne - czytamy w kurialnym komunikacie.

Księża proboszczowie proszeni są o odpowiednie rozłożenie w czasie okazji do sakramentu pokuty i pojednania, a także przedświątecznego „objazdu chorych”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama