107,6 FM

Inicjatywa "Zranieni w Kościele" przekazała swoje rekomendacje Państwowej Komisji ds. Pedofilii

"Tworząc środowisko wsparcia dla osób zranionych, chcemy także, wtedy, gdy to potrzebne, być ich głosem".

- Chcemy być rzecznikami praw ofiar - stwierdził podczas spotkania członków Inicjatywy "Zranieni w Kościele" z Państwową Komisją ds. Pedofilii przewodniczący Komisji dr hab. Błażej Kmieciak. Podkreślił również, że Inicjatywa "Zranieni w Kościele" jest pierwszą organizacją, z którą Komisja się spotyka. Jest to wyraz uznania dla tej formy działalności świeckich katolików.

- Wyraziliśmy pragnienie i oczekiwanie, żeby działania Państwowej Komisji ds. Pedofilii w sposób jednoznaczny służyły jej ustawowym celom, czyli ochronie czci, praw i godności osób skrzywdzonych przemocą seksualną - powiedzieli przedstawiciele Inicjatywy "Zranieni w Kościele".

Spotkanie odbyło się na zaproszenie Komisji w ramach cyklu spotkań z przedstawicielami środowisk i instytucji, których działania wspierają osoby pokrzywdzone w wyniku przestępstw seksualnych. Podczas dwugodzinnego spotkania omówiono historię Inicjatywy "Zranieni w Kościele", sposób jej działania od marca 2019 r., doświadczenia, owoce i wnioski wypływające z bliskiego zaufanego kontaktu z osobami skrzywdzonymi.

Przedstawiciele Inicjatywy przekazali wszystkim członkom Komisji rekomendacje, jakie zostały opracowane na podsumowanie pierwszego roku działalności. - Rekomendacje to owoc naszych doświadczeń towarzyszenia osobom skrzywdzonym przemocą seksualną we wspólnocie Kościoła. Tworząc środowisko wsparcia dla osób zranionych, chcemy także, wtedy gdy to potrzebne, być ich głosem - mówił Jakub Kiersnowski.

Inicjatywa "Zranieni w Kościele" to telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. Kontakt telefoniczny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które same doświadczyły wykorzystywania seksualnego ,oraz ich najbliższych. Otwarty jest również na wszystkich, dla których te grzechy ludzi Kościoła stały się zgorszeniem i przyczyną utraty zaufania do całej wspólnoty wiary. Inicjatywę tworzą świeccy katolicy zatroskani o bliźnich skrzywdzonych przez przedstawicieli Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama