107,6 FM

Boży pracownicy również zasługują na zapłatę

Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju. Łk 10,6

Łk 10,1-9

Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych, siedemdziesięciu dwóch, i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.

Powiedział też do nich: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście ze sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: «Pokój temu domowi!» Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was.

W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swą zapłatę.

Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: «Przybliżyło się do was królestwo Boże»”.

Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju. Łk 10,6

Ewangelia z komentarzem. Boży pracownicy również zasługują na zapłatę
Gość Niedzielny

Po pierwsze, roznoszenie boskiego pokoju to również praca. Prawdziwe głoszenie słowa Bożego to czynność, która oczywiście powinna pochodzić z czystych intencji, z posłuszeństwa i pokory, ale – jak wspomina dzisiaj Jezus – ci boży pracownicy zasługują również na zapłatę. Nie może być to cel sam w sobie – wtedy wszystko blednie. Po drugie, bardzo ważne jest przyjmowanie pokoju oferowanego przez drugiego człowieka. Podanie ręki, dążenie do wygaszenia sporu, zachowanie dystansu wobec poglądów innych i szczera otwartość na dobro – to otwarte drzwi dla Boga, dla pokoju, który może na nas spocząć. Bądźmy czujni, aby przyjąć go w naszym domu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..