107,6 FM

Śląskie. Branża fitness planuje wielkie otwarcie na 1 lutego

"1 lutego otwieramy branżę mimo obowiązujących restrykcji"- zapowiedziała Polska Federacja Fitness. Wznowić działalność planuje dwa tysiące siłowni i klubów sportowych, także z województwa śląskiego.

- Otwieramy się, bo nie mamy pieniędzy, a rządowa pomoc jest niewystarczająca - mówią właściciele siłowni i klubów sportowych:

- mówiła Joanna Telenga, właścicielka jednego z klubów sportowych w Bytomiu. Obecnie zgodnie z rządowym rozporządzeniem do 31 stycznia z klubów i siłowni mogą korzystać jedynie profesjonaliści oraz dzieci i młodzież uczestniczący w zawodach sportowych. - Mówi Mariusz Polek, trener personalny w jednym z bytomskich klubów sportowych:

- Najgorsza jest niepewność - mówi Radiu eM Przemysław Szklarski, właściciel jednego z klubów sportowych w Radzionkowie:

Jak plany przedsiębiorców oceniają mieszkańcy?

Polska Federacja Fitness wypracowała własne zasady sanitarne. Zgodnie z nimi na jedną osobę powinno przypadać 12 metrów kwadratowych, a pracownicy powinni nosić maseczki i regularnie dezynfekować szafki i sprzęt do ćwiczeń.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama