107,6 FM

Śląskie. Będzie pomoc dla branży turystycznej. Rusza Śląski Pakiet dla Turystyki

Dobra wiadomość dla gmin turystycznych województwa śląskiego. Spory zastrzyk gotówki, bo aż 87,5 mln zł zamierza w pierwszym półroczu 2021 roku skierować samorząd woj. śląskiego na wsparcie branży.

Śląski Pakiet dla Turystyki, zainicjowany w ub. roku jako część Śląskiego Pakietu dla Gospodarki (wówczas z pulą 3,5 mln zł), teraz stał się odrębnym przedsięwzięciem, na które w tym półroczu samorząd woj. śląskiego zamierza skierować 87,5 mln zł.

W poniedziałek radni woj. śląskiego poparli zmiany w tegorocznym budżecie regionu, kierując 8 mln zł na pomoc finansową dla gmin z obszaru Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego i Śląska Cieszyńskiego. - Mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego:

- Jak mówił Wojciech Dziąbek z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, wsparcie finansowe ma pomóc przetrwać branż turystycznej ale tez i gminom, które z turystyki żyją:

W pierwszej kolejności pomoc w wysokości 8 mln złotych ma trafić do gmin położonych w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz na terenie Śląska Cieszyńskiego.  Kolejno podobne wsparcie mają otrzymać gminy z terenu Jury Krakowsko Częstochowskiej.

Poza gminami na spory zastrzyk gotówki dostaną też przedsiębiorcy. Mogą oni ubiegać się o 76 mln złotych. Pieniądze będą mogli przeznaczyć m.in. na dostosowanie obiektów turystycznych do odpowiednich standardów sanitarnych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama