107,6 FM

Pandemia umocniła wiarę Amerykanów?

Według badań opublikowanych 27 stycznia przez Pew Research Center, ponad jedna trzecia amerykańskich katolików twierdzi, że ich osobista wiara umocniła się podczas pandemii koronawirusa. U protestantów wygląda to jeszcze lepiej.

Umocnienie wiary podczas pandemii doświadczyło, ogólnie rzecz biorąc, jedna trzecia Amerykanów, z czym zgodziła się połowa ewangelickich protestantów.

Badanie, przeprowadzone latem ubiegłego roku, wykazało, że Amerykanie częściej niż mieszkańcy 14 innych krajów objętych analizą pokazało, że ich wiara religijna znacznie wzmocniła się w czasie pandemii COVID-19.

W Hiszpanii i we Włoszech, krajach z drugim i trzecim najwyższym odsetkiem zgonów, tylko odpowiednio 15% badanych przyznało się, że ich wiara się umocniła.

Amerykanie są bardziej skłonni niż mieszkańcy innych krajów do bycia religijnymi. We Włoszech, na przykład, tylko 1/4 badanych twierdzi, że religia jest „bardzo ważna” w ich życiu.

W krajach, które wiosną 2020 roku dotknęła duża fala zakażeń i zgonów, pandemia wzmocniła więzi rodzinne. Hiszpania, Włochy, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania miały najwyższy odsetek respondentów, którzy twierdzili, że ich relacje z członkami najbliższej rodziny stały się silniejsze z powodu pandemii. Po zamknięciu kampusów uniwersyteckich i szkół wyższych w całych Stanach Zjednoczonych więcej ludzi młodych niż starszych uważało, że ich więzi rodzinne stały się bliższe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama