107,6 FM

28.2.2021 | Modlitwa za księży | Papież jedzie do Iraku | Skąd w Mszy hymn „Gloria”?

Tydzień nieustannej modlitwy za księży po raz kolejny zgromadził grono osób, które niczym w sztafecie dzielą się i uzupełniają w takiej modlitwie. O tym tygodniu mówi ks. Waldemar Maciejewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej:

Ciągle czekamy na coś, co będzie... np. na koniec pandemii. A Pan Bóg stawia nas w rzeczywistości tu i teraz i mamy na to otworzyć serce - podpowiada na Wielki Post w pandemii ks. Waldemar Maciejewski. Opowiada też o tym, jak dziś żyje Ruch Światło-Życie:

Skąd wziął się w Mszy Świętej hymn "Gloria"? Odpowiedzi udziela o. Łukasz Miśko OP w cyklu "Piękno liturgii". Jak mówi, jeśli to tylko możliwe, śpiewajmy ten hymn, a nie recytujmy:

Papież Franciszek jedzie do Iraku (5-8.03). To kraj, z którego wyruszył Abraham i w którym chrześcijanie byli obecni już w I wieku, a dziś wielu chce stamtąd uciekać - przypomina red. Jacek Dziedzina z „Gościa Niedzielnego”:

Papież przyjeżdża do kraju, w którym rany wśród chrześcijan są ogromne - tłumaczy Jacek Dziedzina:

Są takie miejsca we wschodnich Indiach, gdzie za kontakty z chrześcijanami można być ukaranym finansowo, a także fizycznie. Dlaczego? Wyjaśnia pan Łukasz z Open Doors w cyklu "Tym żyje Kościół prześladowany":

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy