107,6 FM

Katowice. Jedyny park w katowickiej dzielnicy Dąb pozostaje zamknięty dla mieszkańców

'W przeszłości to miejsce tętniło życiem'. Tak o jedynym parku w katowickiej dzielnicy Dąb mówią mieszkańcy. Dziś teren jest ogrodzony betonowym płotem. Dlaczego?

Betonowe ogrodzenie i kłódki na furtkach. Jedyny park w katowickiej dzielnicy Dąb jest zamknięty dla mieszkańców. Teren znajduje się przy ul. Lipowej, a jego większa część należy do osób prywatnych. Właścicielem jednej trzeciej wciąż jest jednak miasto. Niektórzy mieszkańcy Katowic pamiętają jeszcze gdy to miejsce tętniło życiem:

Katowice. Jedyny park w katowickiej dzielnicy Dąb pozostaje zamknięty dla mieszkańców   Betonowy płot ogradza park na Dębie Agata Nurek / Radio eM

Kilka lat temu samorząd Katowic wystąpił do sądu, by zostać jedynym właścicielem parku i spłacić pozostałych właścicieli. - Problem w tym, że wciąż nie ma rozstrzygnięcia w tej sprawie - mówi były radny i wiceprezydent Katowic Michał Luty:

Co ważne według miejscowego planu zagospodarowania, park musi pozostać terenem zielonym. To oznacza, że nie ma możliwości by w przyszłości powstały tam budynki mieszkalne.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama