107,6 FM

Arabia Saudyjska znosi część ograniczeń

W Arabii Saudyjskiej w niedzielę zostanie zniesiona większość ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 - podała w sobotę państwowa agencja prasowa SPA. Otwarte zostaną kina, siłownie i centra sportowe, można będzie spożywać posiłki w restauracjach i kawiarniach.

Wszystkie imprezy grupowe i przyjęcia będą nadal zawieszone do odwołania. Dotyczy to wesel, spotkań firmowych, imprez w salach bankietowych i spotkań towarzyskich, w których uczestniczy więcej niż 20 osób.

Saudyjskie MSW wezwało mieszkańców królestwa do przestrzegania środków przeciwepidemicznych i zapowiedziało zwiększenie wyrywkowych kontroli.

Dzienna liczba zakażeń koronawirusem w kraju spadła z powyżej 4 tys. w czerwcu do poniżej 100 na początku stycznia. Jednak pod koniec stycznia nastąpił zauważalny wzrost infekcji. "Jednym z głównych powodów było gromadzenie się i samozadowolenie w zakresie środków ostrożności" - ocenił wówczas minister zdrowia Tawfik al-Rabia.

Z tego powodu 3 lutego zabroniono organizowania imprez grupowych, a następnie 14 lutego przedłużono zakaz o 20 dni.

W Arabii Saudyjskiej odnotowano do tej pory ponad 380 tys. zakażeń koronawirusem i 6524 zgony, co jest najwyższym po Iranie wynikiem w regionie Zatoki Perskiej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama