107,6 FM

11-latka wyprowadziła babcię z pożaru

11-letnia dziewczynka wyprowadziła swoją babcię z domu, w którym wybuch pożar, w gminie Dzierzkowice (Lubelskie). W pożarze nikt nie ucierpiał, ale dom został zniszczony – poinformował w czwartek policja.

Do pożaru doszło w środę w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Dzierzkowice. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci budynek był w płomieniach. Pożar gasiło kilka zastępów straży.

Według ustaleń policji w domu przebywała 11-letnia dziewczynka i jej babcia. "W pewnym momencie dziewczynka zauważyła dym w mieszkaniu. Zadzwoniła do mamy, a ta poleciła 11-letniej córce, aby wyprowadziła 66-letnią babcię na zewnątrz i wyszła razem z nią" – poinformował młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

11-latka i jej babcia wyszły z płonącego domu, a matka dziewczynki wezwała pomoc.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. "Niestety z domu niewiele dało się uratować. Straty są bardzo duże" – zaznaczył Cieliczko. Rodzina straciła dach nad głową i dobytek.

Według wstępnych ustaleń strażaków, jedną z branych pod uwagę przyczyn zdarzenia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej wewnątrz domu. "Dokładne okoliczności wyjaśnią się przy okazji oględzin policyjnych śledczych z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa" – zaznaczył Cieliczko.

Pomocą pogorzelcom zajęły się władze samorządowe.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama