107,6 FM

Gość Niedzielny: redakcja przygotowała „Gościa Extra” o św. Józefie

Wydanie w sprzedaży będzie od 14 marca br.

Przeżywamy Rok św. Józefa, ogłoszony przez papieża Franciszka z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny patronem Kościoła powszechnego. Z tej okazji redakcja „Gościa Niedzielnego” przygotowała specjalne wydawnictwo, zatytułowane „Gość Extra”, w całości poświęcone Opiekunowi Jezusa. Wydanie w sprzedaży będzie od 14 marca br.

„Gość Extra” trafia do rąk czytelników kilka dni przed obchodzoną w Kościele liturgiczną uroczystością św. Józefa. Można w nim przeczytać m.in. o historii życia Cieśli z Nazaretu, który został wybrany na ziemskiego ojca Syna Bożego, o pełnych ciekawostek dziejach oraz różnych formach kultu św. Józefa.

W publikacji poczytamy także o źródłach wielkiego nabożeństwa papieża Franciszka do Opiekuna Pana Jezusa, o miejscach w Polsce i Europie szczególnie poświęconych św. Józefowi. Są tam także opowieści o cudach i łaskach wymodlonych za wstawiennictwem Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny oraz przykłady popularnych modlitw do świętego Cieśli z Nazaretu.

- To spontaniczny pomysł, który zrodził się w redakcji naszego tygodnika - mówi ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny „Gościa”. - Mam nadzieję, że samemu św. Józefowi sprawiliśmy tym jemu poświęconym specjalnym wydaniem – żartobliwie mówiąc – wiele radości. Na pewno przyczyni się ono do ożywienia kultu św. Józefa i – jak ufamy – w roku jemu poświęconym przyniesie wiele dobra całemu Kościołowi.

Autorami zamieszczonych w „Gościu Extra” tekstów są dziennikarze doskonale znani czytelnikom z łamów „Gościa Niedzielnego”. Wydanie 100-stronicowe w całości poświęcone św. Józefowi w sprzedaży będzie od 14 marca br. Będzie można je nabyć w parafiach i na sklep.gosc.pl. Koszt wydania to 9 zł.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama