107,6 FM

Znamy datę pogrzebu ks. Adama Myszkowskiego

We wtorek i środę odbędą się uroczystości pogrzebowe kustosza sanktuarium w Paradyżu-Wielkiej Woli ks. Adama Myszkowskiego. Kapłan na początku marca został ciężko pobity. Zmarł w środę w szpitalu w Łodzi.

We wtorek w Paradyżu (Łódzkie) zostaną odprawione dwie msze święte żałobne. Jak podało radio Plus, we wtorek o godzinie 18.00 biskup senior diecezji radomskiej Henryk Tomasik odprawi mszę z udziałem wiernych świeckich. O godz. 20.00 odbędzie się msza św. z udziałem kapłanów z diecezji radomskiej pod przewodnictwem bpa Piotra Turzyńskiego.

W środę o godz. 12.00 w Radoszycach (Świętokrzyskie) - rodzinnej parafii zmarłego kapłana - odbędzie się msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem arcybiskupa Wacława Depo i z udziałem biskupa radomskiego Marka Solarczyka.

Do napaści na kustosza sanktuarium w Paradyżu doszło na początku marca. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy, jakich doznał 69-letni ksiądz, wieloletni proboszcz paradyskiej parafii. Duchowny miał zostać zaatakowany przez nieznanego sprawcę, kiedy zamykał bramę na plebanię. W sprawie zatrzymano 47-latka, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa. Po śmierci księdza mężczyzna może usłyszeć zarzut zabójstwa.

Ks. prał. Adam Myszkowski urodził się 18 grudnia 1952 r. w Radoszycach. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu w 1971 r. W czasie formacji seminaryjnej odbył dwa lata obowiązkowej służby wojskowej w kompanii kleryckiej w Szczecinie-Podjuchach. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca 1978 r. z rąk Sługi Bożego bpa Piotra Gołębiowskiego.

Jako wikariusz był duszpasterzem w Brzeźnicy (1978-1980), Jastrzębiu koło Wierzbicy (1980-1988) i w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach (1988-1992). W 1992 r. został proboszczem parafii w Wielkiej Woli-Paradyżu, zastępując ks. prał. Izydora Papiera, i kustoszem sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela. Od roku 2000 był dziekanem dekanatu żarnowskiego. W grudniu 2002 r. został kanonikiem honorowym Kapituły Świętego Bartłomieja w Opocznie, a w 2008 r. otrzymał godność kapelana honorowego Jego Świątobliwości (tytuł prałata).Ks. Myszkowski zmarł 17 marca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama