107,6 FM

Powstaje polska wersja hymnu ŚDM w Lizbonie

Rozpoczęły się przygotowania do nagrania polskiej wersji hymnu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w stolicy Portugalii w 2023 roku.

Official Theme Song | WYD Lisbon 2023 | Official Video
Lisboa 2023

 

Wielojęzyczny hymn ŚDM w Lizbonie został opublikowany pod koniec stycznia. Dziś Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II poinformowały o rozpoczęciu prac nad polską wersją utworu. Całość projektu koordynować będzie ks. Sebastian Kowalczyk, Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży z Krakowa. 

Aranżację muzyczną przygotuje Hubert Kowalski, kompozytor i producent muzyczny. W kwietniu odbędą się zdalne przesłuchania do chóru i orkiestry, do których zostaną zaproszeni przedstawiciele młodych z polskich diecezji biorących udział w projekcie. Planowane jest także nagranie teledysku, w którym pojawią się miejsca związane ze św. Janem Pawłem II. Klip ma zostać zaprezentowany w lipcu, kiedy przypada 5 rocznica krakowskich Światowych Dni Młodzieży. 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:

• Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski;

• Bp Marek Solarczyk, Biskup Radomski, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży i delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 

• bp Grzegorz Suchodolski, Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej 

• bp Adam Bab, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej 


Najbliższe Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2023 r w Lizbonie pod hasłem „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. Spotkanie, zaplanowane pierwotnie na 2022 r. zostało przesunięte ze względu na utrudnienia związane z trwającą pandemią koronawirusa.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama