107,6 FM

Siemianowice Śląskie. Coraz bliżej otwarcia Śląskiego Centrum Biznesu i Technologii

Była Walcownia Rur Jedność w Siemianowicach Śląskich zostanie przekształcona w Śląskie Centrum Biznesu i Technologii. To już pewne. Jeden z największych projektów gospodarczych w mieście realizuje Towarzystwo Finansowe Silesia.

Towarzystwo Finansowe Silesia, które zajmie się rewitalizacją terenów po Walcowni "Jedność" podpisało już umowę z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Dzięki temu – jak mówi prezydent Rafał Piech - ma powstać zupełnie nowa subdzielnica w mieście, dedykowana wyłącznie nowoczesnemu biznesowi:

Towarzystwo Finansowe Silesia właśnie kupuje nieruchomości po starej Walcowni przy ul. Stalmacha, które zamierza przekształcić w Śląskie Centrum Biznesu i Technologii - mówi Jadwiga Dyktus Prezes Zarządu Towarzystwa Finansowego Silesia:

Teren walcowni będzie wyremontowany i podzielony, a każdą część przedsiębiorcy będą mogli wynająć lub kupić pod działalność biznesową. Towarzystwo Finansowe Silesia liczy, że dzięki rozległym kontaktom i doświadczeniu KSSE, już niebawem 22 hektary Siemianowic zamienią się w nowoczesną przestrzeń usługowo-produkcyjną.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama