107,6 FM

Na Jasnej Górze bp Marek Solarczyk zawierzył maturzystów Matce Bożej

Każdego roku w pielgrzymce maturzystów diecezji radomskiej na Jasną Górę uczestniczyło kilka tysięcy osób. Z powodu pandemii już po raz drugi nie mogła się odbyć w tradycyjny sposób.

Mszy św. w intencji maturzystów w kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył bp Marek Solarczyk. Wśród koncelebransów byli ks. Stanisław Piekielnik i ks. Sławomir Molendowski z wydziału katechetycznego radomskiej kurii. Młodzi mogli uczestniczyć w Eucharystii dzięki przekazom medialnym.

- Jakże przedziwnie dzisiaj brzmi określenie "pielgrzymka maturzystów diecezji radomskiej, kiedy jestem ja i dwaj księża - mówił w homilii bp Solarczyk.

W homilii ordynariusz nawiązał do Niedzieli Modlitw o Powołania, która przypada 25 kwietnia i do orędzia, które na ten dzień wydał papież Franciszek. - Tam mówi o tym, że w życiu młodych ludzi jest tak wiele pragnień, tak wiele tęsknot. Tęsknią za tymi różnymi smakami, odwołując się do symbolu i znaku chleba. A ostatecznie rzecz biorąc jest jeden fundament, jedno źródło wszystkiego - miłość - mówił bp Solarczyk. - Tych imion miłości, tych smaków miłości z tego chleba, który Bóg daje, jest tak wiele. Ważne, abyśmy potrafili to chronić, abyśmy potrafili to przekazywać, abyśmy potrafili to umacniać właśnie w tych, których dzisiaj chcemy zawierzać.

Na zakończenie homilii bp Solarczyk zawierzył maturzystów Matce Bożej: - Niech Maryja, opiekunka Bożych tajemnic, ta, którą papież Franciszek w Panamie tak pięknie nazwał Tą, która odpowiedziała na prośbę Boga, aby przez Nią i w Niej spełniły się marzenia Boga. Niech będzie opiekunką tych marzeń Boga w życiu każdego z nas, a szczególnie młodych diecezji radomskiej, których zawierzamy na czas egzaminów maturalnych, ale zawierzamy na całe ich życie, tak jak każdego młodego i każdego, kto stojąc tutaj w tej cudownej kaplicy wobec Matki Bożej prosi: Mamo, pomóż!

Homilia bp. Marka Solarczyka:

Na koniec Mszy św. Akt Zawierzenia Maturzystów Diecezji Radomskiej Matce Bożej Częstochowskiej odczytał ks. Stanisław Piekielnik:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama