107,6 FM

Religie dzielą ludzi. Dlaczego?

Każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. J 16,2

J 15, 26 – 16,4a

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».

Każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. J 16,2

Ewangelia z komentarzem.
Gość Niedzielny

Religie dzielą ludzi. Co roku miliony chrześcijan giną za wiarę z rąk wyznawców innych religii. Wydawać by się mogło, że wspólna wiara rozwiązałaby ten problem, a przecież i w samym chrześcijaństwie mamy różne odłamy, nie wspominając już o różnych frakcjach w Kościele rzymskokatolickim. Każdy jest inny, możemy mieć różną wrażliwość duchową i preferencje związane z pobożnością. Problem zaczyna się wtedy, gdy w imię Boże zaczynamy odrzucać bliźnich, z potępiania czynów płynnie przechodzimy do potępienia człowieka. Potrafimy zaciekle walczyć w imię Boże. A tylko On, Duch prawdy, potrafi pokonać nasze ograniczone myślenie i doprowadzić do jedności w bogatej różnorodności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..