107,6 FM

Subiektywny przegląd tygodnia

Wydanie #49. Zapraszam do lektury: Aleksandra Pietryga

Rok 1901. W pierwszym dniu roku i zarazem nowego wieku papież Leon XIII w imieniu całego Kościoła zaśpiewał uroczyście „Veni Creator Spiritus…”. Tego samego dnia na drugim końcu świata, w Topika, w stanie Kansas w Stanach Zjednoczonych, zanotowano pierwsze po wielu wiekach wylanie charyzmatów Ducha, opisanych przez świętego Pawła w Pierwszym Liście do Koryntian. "To była odpowiedź na wołanie Leona XIII" - nie miał wątpliwości ks. dr Peter Hocken, znawca ruchów odnowy Kościoła.

Dzisiejszy Subiektywny Przegląd Wydarzeń Tygodnia zaczynamy od fragmentu tekstu "Przyjdź!" autorstwa Marcina Jakimowicza, który w całości możecie przeczytać w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego", a czynimy to nie bez powodu, ponieważ dziś w Kościele świętujemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego - tej najbardziej tajemniczej Osoby Trójcy Świętej. Kim jest Duch Święty? I dlaczego w Księdze Rodzaju występuje w rodzaju... żeńskim? O tym wszystkim rozmawialiśmy z Marią Miduch, dr teologii biblijnej, judaistką, autorką książki "Biografia Ducha Świętego". Całą rozmowę obejrzycie TUTAJ.

Aby przeczytać ten tekst w całości, Możesz też otrzymywać w każdą niedzielę Subiektywny przegląd tygodnia na swoją skrzynkę mailową, jeśli zamówisz "Subiektywny newsletter".

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Aby uzyskać dostęp do pełnej treści wystarczy .
Jeżeli nie masz jeszcze konta - zapraszamy do darmowej rejestracji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama