107,6 FM

W Bolesławcu powstaje okno życia!

Większość formalności już za nimi, teraz organizatorzy ruszają z internetową zbiórką pieniędzy na drugie tego typu dzieło prolife w naszej diecezji.

W styczniu na terenie Bolesławca powstała specjalistyczna poradnia rodzinna „Effata”, efekt starań członków Stowarzyszenia Wiara-Rodzina-Życie. Dziś organizacja idzie krok dalej. - W statut mamy wpisaną m.in. promocję ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci poprzez tworzenie instytucji Okna Życia – mówi Dariusz Kozicki, jeden z członków stowarzyszenia, które stara się o utworzenie pierwszego w Bolesławcu, a drugiego w naszej diecezji okna życia.

Jak się za to zabrać? – Najpierw należy znaleźć budynek i osoby chętne do zaopiekowania się tym dziełem – tłumaczy Żaneta Zawada, członkini stowarzyszenia oraz dyrektor bolesławieckiej poradni "Effata”. – Chcielibyśmy, by to okno było w bramie, jakimś ustronnym miejscu tak, by rodzice nie mieli obaw, że ktoś ich zobaczy, zrobi zdjęcie. To musi być również punkt, w którym ciągle ktoś jest „na posterunku” – tłumaczy.

W Bolesławcu powstaje okno życia!

Idealne miejsce wkrótce się znalazło w domu Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa w Bolesławcu. – Dostałyśmy zgodę zgromadzenia – mówi z radością s. Anna. – Życie zakonne się starzeje, obecnie do zgromadzenia należy mniej młodych sióstr, niż kiedyś. Tu jednak pojawiło się światełko życia, totalnie z innej strony – dodaje zakonnica. Siostry przygotowują się w oparciu o doświadczenie Caritas, do którego należą prawie wszystkie okna życia w Polsce

- Rodzice pragnący zabić lub porzucić swoje dziecko raczej nie myślą o tym, by specjalnie jechać do Legnicy (tam znajduje się najbliższe okno życia, przyp. red.) – tłumaczy D. Kozicki. – Takie miejsce jest więc w Bolesławcu bardzo potrzebne – dodaje pani Żaneta.  

O tym, jak wesprzeć projekt bolesławieckiego okna życia, przeczytasz na stronie drugiej

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama