107,6 FM

Racibórz. Minister Adam Niedzielski o luzowaniu obostrzeń i warunkach pracy pielęgniarek

Do końca tygodnia będziemy się starać przedstawiać plan dalszego luzowania obostrzeń - powiedział Adam Niedzielski. Minister Zdrowia był o to pytany w Raciborzu, gdzie wziął udział w uroczystości czepkowania tamtejszych studentów pielęgniarstwa.

Odnosząc się do obowiązujących restrykcji Minister Zdrowia Adam Niedzielski zauważył, że są one obecnie jednymi z najlżejszych w Europie; przypomniał również że Francja dopiero znosi godzinę policyjną:

Tymczasem przed południem rzecznik ministerstwa, Wojciech Andrusiewicz zapowiedział, że nadal pozostanie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.

Niedzielski w Raciborzu mówił także o gwarancjach minimalnych wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych. Minister przypomniał, że rząd zapewni pensję zasadniczą dla osób wchodzących do zawodu:

Adam Niedzielski brał udział w uroczystości czepkowania tamtejszych studentów pielęgniarstwa. A studenci mówili:

Przypomnijmy, że w poniedziałek w całym kraju odbyły się protesty pielęgniarek zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pielęgniarek i Położnych. Obok żądań podwyżek, protestujące alarmowały, że pielęgniarek w szpitalach jest za mało - a średnia wieku w zawodzie osiągnęła już 53 lata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama