107,6 FM

Chorzów. 20 czerwca w niedzielę 67. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego

Niespełna osiem tysięcy widzów będzie mogło obejrzeć lekkoatletyczny 67. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego. Impreza w niedzielę (20.06) odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

- Mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy, kandydaci do medali olimpijskich w Tokio - tak będzie wyglądał niedzielny 67. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Impreza w niedzielę (20.06) odbędzie się na Stadionie Śląskim. - Nie ma dla nas lepszego miejsca jak ten obiekt - mówi Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor mityngu:

 

Chorzów. 20 czerwca w niedzielę 67. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego   Kornelia Lesiewicz Tomasz Kasjaniuk

Wstęp będzie wolny, a wśród rywalizujących sportowców będzie sprinterka, Ewa Swoboda:

Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego mówi, że podczas memoriału w pobliżu obiektu będzie możliwość szczepień przeciw COVID-19:

Do zaszczepienia widzów będzie przygotowanych kilkaset dawek. Dla dorosłych przewidziano jedno-dawkowy preparat Johnson&Johnson, a dzieci od 12 roku życia będą mogły przyjąć pierwszą dawkę szczepionki Pfizer. Memoriał startuje w niedzielę o 12.30.

Na płycie Stadionu Śląskiego rywalizować będą m. in. biegaczki Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda, a także Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w rzucie młotem, Piotr Lisek w skoku o tyczce, czy Michał Haratyk w pchnięciu kulą. Imprezę na żywo może obejrzeć niespełna 8 tysięcy widzów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama