107,6 FM

Chorzów. Zapięte pasy w ciąży? Eksperci przekonują, że to bezpieczne

W ciąży bezpieczniej jest zapinać pasy! O tym przekonują eksperci. Dziś [21.06.2021] w Chorzowie przeprowadzili warsztaty z tego, jak to robić prawidłowo.

Mimo, że polskie prawo dopuszcza niezapinanie pasów w widocznej ciąży, to jest to śmiertelnie niebezpieczne dla mamy i dziecka - alarmują specjaliści.

Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa służą do tego, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Zarówno matce, jak i dziecku, więc warto je zapinać - wyjaśnia Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń i inicjator kampanii "Ciąża i pasy":

W Chorzowie specjaliści uczyli dziś [21.06.2021] przyszłe mamy, jak prawidłowo zapinać pasy. Pani Daria, mama w szóstym miesiącu ciąży przyznaje, że dotąd robiła to źle:  

W tej chwili w Europie tylko Bułgaria, Grecja, Rumunia, Włochy i Polska pozwalają kobietom w ciąży nie zapinać pasów bezpieczeństwa. Wszystkie inne kraje zniosły już ten tragiczny w skutkach przepis, gdy badania udowodniły, że pasy bezpieczeństwa nie zagrażają kobietom w ciąży, a wręcz ratują im życie podczas wypadku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama