107,6 FM

Duszpasterstwo Środowisk Twórczych. Jaka kondycja człowieka po pandemii?

Spotkanie środowisk twórczych zaplanowano 1 lipca w kościele powizytkowskim w Lublinie. Po Mszy św. z prelekcją na temat kondycji człowieka po pandemii wystąpi jezuita oraz performer.

Kolejne spotkanie Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Archidiecezji Lubelskiej dzięki uprzejmości rektora ks. Dariusza Bondyry, zaplanowano na czwartek 1 lipca w kościele Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie przy ul. Gabriela Narutowicza 6.

Rozpocznie je Msza św. o godz. 18.00. Następnie będą miały miejsce dwa wystąpienia poświęcone kondycji człowieka po pandemii. Refleksją podzieli się o. Rafał Sztejka SJ, rektor Collegium Bobolanum w Warszawie, a także Waldemar Tatarczuk, performer, dyrektor Galerii Labirynt w Lublinie. 

Na spotkanie zaproszeni są artyści z Lublina i regionu, twórcy i animatorzy kultury, przedstawiciele świata mediów i środowisk akademickich, teatru, muzyki, filmu i literatury, a także wszystkie osoby zainteresowane. Spotkanie ma charakter otwarty.

- Mam nadzieję, że osoby cechujące się wrażliwością i otwartością na poszukiwania sensu rzeczywistości przyczynią się do podtrzymania zdolności uprawiania szeroko pojętego dialogu. Dziś te poszukiwania odbywają się na płaszczyźnie nauki, sztuki, ochrony przyrody, oddania i poświęcenia innym. A spotkania w ramach DŚT mają przyczynić się także do odkrywania lub zbliżania się do Boga, do odkrywania siebie oraz własnej kondycji duchowej - podkreśla duszpasterz Środowisk Twórczych Archidiecezji Lubelskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama