107,6 FM

Na jeziorze Como zderzyły się dwie motorówki

Na miejscu zginął 22-latek, a jego dwóch przyjaciół jest lekko rannych. Ofiar mogło być znacznie więcej - w jednej łodzi znajdowało się 11 osób, a w drugiej - 3.

Na narty wodne wybrała się grupa młodych Belgów. To ich łódź uderzyła w motorówkę z trzema - również młodymi - mężczyznami.

Historię opisała w "Corriere della Sera", największym mediolańskim dzienniku, Anna Campaniello.

Do wypadku doszło dziś wieczorem 200 m od wybrzeża Tremezzina nad jeziorem Como we Włoszech, w rejonie Lido di Lenno. Na miejscu zginął 22-letni mieszkaniec Como, a dwóch jego przyjaciół (rocznik 1998) zostało lekko rannych.

Jak ustalono, w motorówkę z trzema miejscowymi mężczyznami uderzyła łódź z 11 turystami belgijskimi na pokładzie, w wieku od 20 do 25 lat, którzy przyjechali poszusować na nartach wodnych. Łódka, w którą uderzyli, została poważnie uszkodzona, a 22-latek zmarł wkrótce po zderzeniu.

Do wypadku doszło naprzeciwko malowniczej Villi Bibianello, tłumnie odwiedzanej przez turystów. Świadkowie twierdzą, że motorówka z Belgami była w ruchu, bo ciągnęła za sobą narciarzy wodnych, a druga łódka stała nieruchomo na jeziorze.

Akcja ratunkowa jeszcze trwa. Na miejscu pracują strażacy, pogotowie, helikopter ratunkowy, karabinierzy i agenci lokalnej policji z Tremezziny. Ratownicy wydobyli rannych na molo w Lenno, a potem przetransportowali ich do szpitala.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama