107,6 FM

Jeżowe. Zbliżamy się do czwartej fali

Antyszczepionkowcy praktycznie uniemożliwili przeprowadzenie konferencji prasowej z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przed Gminnym Ośrodkiem Zdrowia w Jeżowem.

Protestujący przeciwko szczepieniom na COVID-19 wykrzykiwali obraźliwe słowa pod adresem ministra, oskarżali go o przeprowadzanie zdrowotnego eksperymentu na narodzie. Skandowali słowa: "dobrowolność" i "zdrowotny eksperyment".

Adam Niedzielski zdołał odpowiedzieć na zaledwie trzy pytania.

Jeżowe. Zbliżamy się do czwartej fali

- Doszliśmy obecnie do takiej sytuacji, że nie można normalnie rozmawiać z przeciwnikami szczepień. Do tego dochodzi wczorajszy ich atak na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Podobnie jest dzisiaj. Zgromadziły się osoby, które nie wierzą szczepieniom i  bardzo agresywnie reagują. Ich zarzuty są nietrafione. Obecnie stoimy przed ryzykiem pojawienia się czwartej fali i szczepienia są dla nas jedynym ratunkiem. Na zachodzie Europy te szczepienia działają. Przy dużej liczbie zakażeń, w Wielkiej Brytanii nawet 30 tysięcy przypadków, hospitalizacji jest niewiele. Niewiele jest także zgonów - powiedział minister.

Jeżowe. Zbliżamy się do czwartej fali

Minister przyznał, iż mimo widocznego spowolnienia tempa szczepień, to obecnie zbliżamy się zaszczepienia ponad 50 proc. mieszkańców kraju, a w grupie wiekowej powyżej 70 lat jest to już prawie 80 proc.

Adam Niedzielski dodał, iż rozmawiał z władzami gminy, jak nakłonić mieszkańców do szczepień. Szczepionki w Gminnym Ośrodku Zdrowiu są i w każdej chwili można z nich skorzystać. Prosił także zwolenników szczepienia, których jest zdecydowanie więcej, aby nie dali się zakrzyczeć.

Minister zdrowia przyjechał do Jeżowego, ponieważ gmina ta jest na czwartym miejscu od końca wśród gmin pod względem liczby zaszczepionych; jest ich 1,8 tys., czyli 17,8 proc. ogółu mieszkańców.

Jeżowe. Zbliżamy się do czwartej fali

Na Podkarpaciu najwięcej zaszczepionych jest w gminach Cisna (46,6 proc.) i Tarnobrzeg (44,5).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama