107,6 FM

1.8.2021 | Miesiąc abstynencji, nie tylko trzeźwości | Muzyka niezwykła w liturgii

– Abstynencja to poprzeczka znacznie wyżej zawieszona niż trzeźwość, ale my chrześcijanie, musimy od siebie wymagać – mówi Maciej Maciejewski z Archidiec. Poradni Psychologicznej „Przystań” u progu sierpnia – miesiąca abstynencji.
cz.1

cz.2
– Alkoholizm jest chorobą bardzo egalitarną – mówi Maciej Maciejewski i zwraca wagę, że piwo jest bardzo niebezpiecznym napojem alkoholowym, ponieważ jest często lekceważone i uważane za napój chłodzący.

– Pokładamy nadzieję w chlebie ziemskim, cokolwiek przez to rozumiemy... A Jezus wyraźnie mówi, że nie o to chodzi. W naszych wyprawach też nie o rowery chodzi – mówi o. Tomasz Maniura OMI. Wspomina wyprawę na Finlandię i zaskakujące spotkanie z pewnym człowiekiem, kiedy uczestnikom wyprawy brakowało już wiary…

Dlaczego muzyka liturgiczna może być... niezwykła? Odpowiada o. Łukasz Miśko OP, zapraszając na Warsztaty Muzyki Niezwykłej:
cz.1

cz.2

Módlcie się za nas, abyśmy my mogli modlić się za naszych prześladowców - mówią chrześcijanie w Meksyku. O tej prośbie opowiada Łukasz z Open Doors. Spoglądamy na Kościół prześladowany przez pryzmat kolejnego z 8 błogosławieństw: błogosławieni miłosierni...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..