107,6 FM

Na dożynki konkurs koron

Powiat Gliwicki organizuje konkurs koron żniwnych, którego finał odbędzie się podczas dożynek diecezjalnych w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

- Mając na uwadze potrzebę podtrzymania wspaniałej ludowej tradycji, ogłosiliśmy wraz z instytucjami rolnymi działającymi na naszym terenie Powiatowy Konkurs Koron Dożynkowych 2021 – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Mogą wziąć w nim udział zarówno gminy, sołectwa, koła gospodyń wiejskich, organizacje społeczne, jak i indywidualni mieszkańcy naszego powiatu. Jestem pewny, że w finale konkursu podziwiać będzie można wiele pięknych koron dożynkowych, wykonanych przez wierne tradycji mieszkanki powiatu, gdyż to głównie nasze panie słyną z ich doskonałego, artystycznego przygotowania. Obecność pięknych koron dożynkowych ubogaci z pewnością uroczystość dożynkową w Rudach i przypomni o chlubnych tradycjach rolniczych Ziemi Gliwickiej.

Informacje na temat konkursu znaleźć można na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Gliwicach. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 2 września.

W niedzielę 19 września o 12.00 Mszy w intencji rolników w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec. Wcześniej odbędzie się poświęcenie koron.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama