107,6 FM

Kaplica na kołach dotrze tam, gdzie brakuje adoracji

- Miłość jest twórcza - zapewnia koszalińska Fundacja SMS z Nieba i przerabia starego dostawczaka na Mobilne Oratorium Uwielbienia. Wkrótce kaplica pojawi się tam, gdzie najbardziej potrzeba miejsca do spotkania z Bogiem.

Oratorium powstaje w wysłużonym fiacie, który przez lata pełnił funkcje sklepu na kołach. Gruntownie przebudowany stanie się miejscem spotkania z Bogiem w Najświętszym Sakramencie.  

Jak wyjaśnia ks. Rafał Jarosiewicz, podczas otwartych ewangelizacji na ulicach, przy centrach handlowych, na rynkach miast czy też podczas koncertów, brakuje zacisznego miejsca do adoracji.

- Korzystaliśmy dotychczas, jak na Przystanku Jezus, czy Przystani z Jezusem z namiotów, ale chcieliśmy mieć miejsce dedykowane specjalnie do tego celu - mówi szef koszalińskiej fundacji, która znana jest z kreatywnych rozwiązań ewangelizacyjnych. Ma już na swoim koncie jeżdżący po Polsce mobilny konfesjonał.  

- Miłość jest twórcza. Dobiera nowe środki wyrazu do nastających czasów. Nowe czasy wymagają nowych znaków. A kaplica na kołach to bardzo wyraźny znak Boga szukającego człowieka. Biskup Dajczak zainspirował pomysł, mówiąc żebyśmy pomyśleli o tych wszystkich miejscowościach, w których nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu. Tam też chcemy dotrzeć z kaplicą na kołach - dodaje.  

Samochód kupiony został z pieniędzy przekazanych fundacji w ramach 1 procenta. Udało się go już wyremontować z zewnątrz, wymieniono przegniłe ściany i podłogi. Teraz kolejnym krokiem jest remont wnętrza, stworzenie w nim funkcjonalnej kaplicy oraz oznakowanie graficzne karoserii samochodu. Aby uzyskać potrzebne środki fundacja zorganizowała publiczną zbiórkę.  

Jej efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. Już w pierwszym dniu zebrano blisko jedną trzecią z potrzebnych 35 tysięcy złotych.

- To dziesiątki osób wspierających nas na tym ostatnim etapie prac, którym bardzo dziękujemy - mówi ks. Rafał.  

Kaplica ma być dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, dlatego fundacja chce, żeby auto ruszyło na drogę 12 września, kiedy Prymas Tysiąclecia zostanie wyniesiony na ołtarze. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama