107,6 FM

22.8.2021 | Dlaczego nadajemy Matce Bożej różne tytuły?

Kobiety pielgrzymują dziś do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. Wkrótce też uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

– Pielgrzymujemy do Maryi, bo Ona jest pomysłem Pana Boga – mówi o. Marcin Ciechanowski OSPPE. Za św. Bernardem podkreśla, że jeśli ktoś ma trudność w dojściu do Boga, bo patrzy na Niego przez pryzmat własnego surowego ojca, to Bóg daje mu drogę przez Maryję.
– Maryja jest przede wszystkim Matką Zbawiciela, a nie pogromczynią diabła – podkreśla też o. Marcin, zwracając uwagę na możliwe uproszczenia w kulcie maryjnym.
cz.1

Dlaczego nadajemy Maryi różne tytuły? O. Marcin wyjaśnia: – To są takie kwiateczki, które daję Matce Bożej. To nie jest cała prawda o Niej, ani niczego Jej nie ujmuję, jeśli czegoś nie powiem. To tak, jak idę do swojej mamy, i mówię jej „jesteś piękna, ładnie się ubrałaś, dobry obiad zrobiłaś…”
cz. 2

„Życie jest ‘twardniejsze’ od kamienia” – mawiała spotkana przez grupę Niniwa Team pani Elżbieta mieszkająca w Serbii. Przez to życie prowadziła ją wiara. Opowiada o tym spotkaniu o. Tomasz Maniura OMI, przywołując słowa „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz Słowa życia wiecznego”…

Słowo Boże ma wielką rolę w sytuacjach, gdzie są prześladowania. Chrześcijanie czytając Słowo Boże, powtarzając je czasem w bardzo drastycznych sytuacjach są w stanie pamiętać o tym, że walka toczy się o coś więcej, o Królestwo Niebieskie – mówi Łukasz z Open Doors w refleksji o tym, kim są „błogosławieni, którzy cierpią prześladowania dla sprawiedliwości”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..