107,6 FM

Sondaż dla wPolityce.pl: 61 proc. za budową płotu na granicy z Białorusią

61 proc. badanych w sondażu przeprowadzonym przez Social Changes dla portalu wPolityce.pl opowiedziało się za uszczelnieniem granic i budową ogrodzenia na granicy z Białorusią. Przeciwne zdanie wyraziło 20 proc. badanych - podał w czwartek portal.

Jak napisało wPolityce.pl, ankietowanych poproszono o opinię, czy "Polska powinna uszczelnić granice i zbudować ogrodzenie na granicy z Białorusią, jeżeli napływ imigrantów będzie się nasilał".

Twierdząco odpowiedziało łącznie 61 proc. badanych, z czego 34 proc. odpowiedzi brzmiało "Zdecydowanie tak", a 27 proc. "Raczej tak".

Przeciwne zdanie miało natomiast 20 proc. respondentów, z czego 6 proc. odpowiedziało "zdecydowanie nie", a 14 proc. "raczej nie".

19 proc. badanych wybrało odpowiedź "Trudno powiedzieć".

"Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1057 osób w dniach od 20 do 23 sierpnia 2021 roku" - poinformowało wPolityce.pl.(PAP)

agzi/ jann/

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama