107,6 FM

Archidiecezja. Oazowy Dzień Wspólnoty

W niedzielę 5 września odbędzie się powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie. W katowickiej katedrze Chrystusa Króla moderatorzy, animatorzy i uczestnicy letnich rekolekcji oazowych.

Będzie to tradycyjne podsumowaniem wakacji i jednocześnie inauguracja nowego roku katechetycznego wszystkich formujących się w ramach wspólnot założonych przez sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

– Na tegoroczne rekolekcje przyjechali ci, którzy naprawdę chcieli i potrzebowali rekolekcji. Cieszę się, że znaleźli się księża, którzy wraz z diakonią zdecydowali się poprowadzić rekolekcyjne propozycje dla oazowych dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin – podkreśla ks. Waldemar Maciejewski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

Centralnym punktem spotkania będzie Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, która rozpocznie się o godz. 14.

W organizację tegorocznego Dnia Wspólnoty włącza się powstająca w podziemiach katedry instytucja kultury „Panteon Górnośląski”, dzięki której uczestnicy będą mogli wziąć udział w zorganizowanym po Mszy św. koncercie zespołu „Nie ma go tu”. – Chcemy w ten sposób świętować przypadająca w tym roku 100. rocznicę urodzin sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który znalazł się wśród osób zasłużonych naszego Panteonu – tłumaczy Izabela Kośmider, specjalista ds. merytorycznych.

Poniżej szczegółowy program:

Archidiecezja. Oazowy Dzień Wspólnoty  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama