107,6 FM

Już 19 września Narodowy Marsz Życia i Rodziny!

Hasło tegorocznego marszu to: "Tato – bądź, prowadź, chroń".

Już 19 września o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Organizatorzy zaprezentowali oficjalny spot, który zaprasza do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Oficjalny spot Narodowego Marszu Życia i Rodziny 2021
Centrum Życia i Rodziny

– Tegoroczny Narodowy Marsz Życia i Rodziny będzie wyjątkowy z wielu powodów. Po pierwsze wyróżnia go hasło i główny przekaz, w którym skupiamy się na roli ojca w życiu rodzinnym i społecznym. Po drugie, ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, Marsz nabiera wymiaru Narodowego, ponieważ w wielu miastach nie mogły odbyć się lokalne Marsze dla Życia i Rodziny. Po trzecie, podczas tegorocznego wydarzenia chcemy również wyrazić dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, który wielokrotnie był nazywany „Ojcem Narodu” – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Organizatorzy wskazują, że Narodowy Marsz Życia i Rodziny będzie również okazją do radosnego, wspólnego zamanifestowania przywiązania do wartości prorodzinnych oraz wartości pro life. – Chcemy przypomnieć, że ochrona życia od poczęcia jest fundamentem naszej cywilizacji i na każdym kroku musimy jej bronić i domagać się zwiększenia jej zakresu – dodaje Paweł Ozdoba. – W tym roku musimy pamiętać również o próbach podważenia znaczenia małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Coraz częściej w programach społecznych i politycznych próbuje się kontestować małżeństwo i podważać jego wartość i znaczenie. I to pomimo konstytucyjnej ochrony małżeństwa, o czym możemy przeczytać w art. 18. Ustawy zasadniczej – wskazuje Ozdoba.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama