107,6 FM

Industriada 2021. Technika może zaskoczyć

W liczbach tegoroczna edycja święta Szlaku Zabytków Techniki wygląda tak: 283 wydarzenia, 33 obiekty, 25 miejscowości.

Już w najbliższą sobotę 11 września odbędzie się Industriada 2021, tym razem pod hasłem "Technika. To Was zaskoczy!". W południe zainauguruje ją koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" pośród śląskich familoków w Czerwionce-Leszczynach. Natomiast finał święta zaplanowany jest na 19.00 w oddanej do użytku w lipcu Strefie Carnall znajdującej się w kompleksie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

Organizatorzy zaproponowali w tym roku 283 wydarzenia odbywające się w 33 obiektach, które znajdują się w 25 miejscowościach województwa śląskiego. Wśród nich 92 propozycje będą adresowane do rodzin z dziećmi, 20 z nich zainteresuje pasjonatów techniki, a 171 to gry i zagadki dla poszukiwaczy przygód.

Wśród atrakcji tej edycji znalazły się m. in. interaktywny spektakl popularno-naukowy pt. "Muzyka plus Matematyka" w kompleksie Sztygarka w Chorzowie, projekcja multimedialna "Panteon" w Muzeum Śląskim w Katowicach, pokaz laserów przestrzennych i koncert na harfie laserowej w Kolonii Robotniczej Ficinus w Rudzie Śląskiej, a także spektakl taneczno-akrobatyczny "Prometeusz" w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Szczegółowy program można znaleźć na: www.industriada.pl.

Uczestnicy Industriady mogą skorzystać z bezpłatnego transportu po pobraniu specjalnego kuponu i dokonaniu rezerwacji. 10 i 11 września od 9.00 do 20.00 pod numerem 728 406 107 będzie działać specjalna infolinia, gdzie można dowiedzieć wszystkich szczegółów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama