107,6 FM

„10 Prostych Słów” podczas Kongresu Nowej Ewangelizacji w Łodzi

W ramach VI Kongresu Nowej Ewangelizacji odbędzie się projekt „10 Prostych Słów”. Jego serce stanowi muzyczny album „Decalogue” zawierający 12 utworów inspirowanych dziesięciorgiem przykazań.

„Miasto – rewitalizacja” – pod takim hasłem od 9 do 11 września w Łodzi odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. – Miasto ewangelizuje się w ten sposób, że nie przynosi się Jezusa z zewnątrz, ale odkrywa Jezusa, który tu jest. Współczesne miasta stanowią uprzywilejowane miejsce dla nowej ewangelizacji – mówi za papieżem Franciszkiem abp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

W ramach kongresu w Łodzi odbędzie się projekt „10 Prostych Słów”. Jego serce stanowi muzyczny album „Decalogue” zawierający 12 utworów inspirowanych dziesięciorgiem przykazań, w nagraniu którego udział wzięli m.in. tacy artyści jak: znany z grupy Kelly Family Michael Patrick Kelly (Irlandia), ojciec Stan Fortuna (USA), Levi Sakala (Zambia), Kelvin Grant (Jamajka), Tony Melendez (USA), Adeb Chamoun (Syria) oraz grupa znakomitych wykonawców z Polski: Marcin Pospieszalski (kierownik artystyczny), Jan Trebunia, Andrzel Lampert, Józef Skrzek, Darek Malejonek, zespół Luxtorpeda.

Projekt „10 Prostych Słów” - „Decalogue” | zapowiedź | Łódź 2021
Archidiecezja Łódzka

Powstał on z inicjatywy Marcina Pospieszalskiego, Radosława Grabowskiego oraz Rafała Urbańskiego przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jesteśmy przekonani, że projekt „Decalogue” może stać się wizytówką polskiej kultury w Europie i na świeci.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama