107,6 FM

Róża Czacka dorastała, by nieszczęście utraty wzroku przekuć w szczęście

– Róża Czacka dorastała, by nieszczęście utraty wzroku przekuć w szczęście innych – mówi Radiu eM o nowej błogosławionej s. Radosława Podgórska FSK z ośrodka dla niewidomych w Laskach, który założyła matka Róża. Opowiada o spotkaniu i współpracy nowych błogosławionych: matki Róży i ks. Stefana Wyszyńskiego, późniejszego Prymasa Tysiąclecia.

– W życiu Róży Czackiej i w istnieniu dzieła dla niewidomych wszystko toczy się inaczej, niż można by sobie wymyślić – mówi s. Radosława. Opowiada o młodej hrabiance, która traci wzrok, co w tamtych czasach dla wielu oznaczało absolutne wykluczenie i o tym, jak rodzi się pomysł na zbudowaniu ośrodka w Laskach – na odludziu, ale z perspektywami na przyszłość. Z siostrą Radosławą Podgórską FSK rozmawiali wkrótce przed beatyfikacją w audycji "Tym żyje Kościół" Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski:

– Matka Róża, jako błogosławiona może być pomocą nie tylko dla niewidomych, ale dla każdego z nas, którzy jesteśmy po części niewidomi duchowo. Ona swoim niewidzącym wzrokiem umiała dostrzegać człowieka i słuchać go – zauważa s. Radosława:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama