107,6 FM

Prezydent Duda spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu

Na zaproszenie US Chamber of Commerce prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu; rozmowa dotyczyła relacji handlowych oraz współpracy inwestycyjnej między Polską a Stanami Zjednoczonymi - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta.

W czwartek prezydent Duda kontynuuje wizytę w Stanach Zjednoczonych. Na zaproszenie US Chamber of Commerce spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu.

Jak podała Kancelaria Prezydenta, Duda podkreślił, że jednym z priorytetów jego aktywności międzynarodowej jest promowanie polskich interesów gospodarczych na świecie.

"Andrzej Duda wskazał, że dzięki wysiłkowi wszystkich Polaków mamy dzisiaj jedną z najlepszych sytuacji gospodarczych w Europie. Dodał, że pomimo pandemii prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski są wysokie. W tym kontekście zwrócił również uwagę na fakt, że relacje handlowe pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi odzyskują dynamikę wzrostu pomimo lekkiego spowolnienia w okresie pandemii" - podała prezydencka kancelaria.

Ponadto prezydent wyraził zadowolenie ze wsparcia Stanów Zjednoczonych dla Inicjatywy Trójmorza. "W ocenie prezydenta pogłębianie współpracy polsko-amerykańskiej będzie źródłem wzajemnych korzyści i przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy po obu stronach Atlantyku" - przekazała Kancelaria Prezydenta.

Czwartek jest przedostatnim dniem wizyty prezydenta Dudy w USA i ONZ.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama