107,6 FM

Pyrzowice. Nowa połączenie z Katowice Airport

Linia lotnicza Ryanair zapowiedziała uruchomienie nowego połączenia z lotniska im. W. Korfantego. Pierwszy rejs z Katowice Airport do portu lotniczego im. Marco Polo w Wenecji wystartuje w sezonie "Lato 2022", dokładnie 27 marca. Kierunek obsługiwany będzie dwa razy w tygodniu - w czwartki i niedziele.

W zbliżającym się sezonie „Zima 2021/2022”, który tradycyjnie rozpoczyna się w ostatnią niedzielę października i trwa do ostatniej soboty marca, Ryanair oferuje z Pyrzowic w sumie 16 tras do 8 państw, to jest na Cypr (Pafos), do Grecji (Ateny), Irlandii (Dublin), Niemiec (Dortmund, Kolonia/Bonn), Norwegii (Oslo-Gardermoen), na Ukrainę (Odessa, Kijów-Borispol) do Wielkiej Brytanii (Birmingham, Edynburg, Londyn-Stansted, Manchester) i Włoch (Alghero, Bolonia, Katania, Mediolan-Bergamo).

- Ryanair związany jest z Pyrzowicami od listopada 2007 roku, kiedy to uruchomił połączenie do Dublina. W październiku 2019 roku irlandzki przewoźnik otworzył w Katowice Airport bazę operacyjną, którą chciał dynamicznie rozwijać zarówno w segmencie przewozów regularnych, jak i czarterowych. Niestety pandemia koronawirusa zahamowała realizację tych planów. Na szczęście w połowie tego roku sytuacja epidemiczna ustabilizowała się, co praktycznie od razu spowodowało, że baza Ryanaira w Pyrzowicach zaczęła funkcjonować na zdecydowanie wyższych obrotach. Zapowiedź uruchomienia połączenia do Wenecji w sezonie „Lato 2022” potwierdza, że Ryanair niezmiennie stawia na Katowice Airport, co jest bardzo dobrą informacją w kontekście procesu wychodzenia całej branży lotniczej, w tym pyrzowickiego lotniska, z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa - mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała przewiezienie 5,5 miliona podróżnych. Ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w minionym roku zanotowano 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach towarowych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama