107,6 FM

Ks. Robert Kaczmarek: Hasło Dnia Papieskiego jest kluczowe, to Jezus powiedział: "Nie lękajcie się!"

- Hasło Dnia Papieskiego jest kluczowe - podkreśla w Radiu eM ks. Robert Kaczmarek, koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w archidiecezji katowickiej. Dziś (10.10) XXI Dzień Papieski, któremu towarzyszą słowa "Nie lękajcie się!".

Jak przypomniał ks. Robert Kaczmarek, te słowa wypowiedział do uczniów po swoim zmartwychwstaniu Jezus, a św. Jan Paweł II powtórzył je podczas inauguracji swojego pontyfikatu, 22 października 1978 r. Koordynator Fundacji DNT zaznaczył, że lęk wykrzywia naszą rzeczywistość i jeśli chcemy ją właściwie zobaczyć, to musimy pozbyć się lęku. - Każdy z nas może pozbywać się lęku, przychodząc do Chrystusa - powiedział gość audycji "Tym żyje Kościół". Pokreślił też aktualność dalszych słów św. Jana Pawła II: "Otwórzcie drzwi Chrystusowi!", ponieważ dziś widzimy, że wiele osób zamyka drzwi Chrystusowi.

- Jestem pod wielkim wrażeniem, jak stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia sami biorą słowa Jana Pawła II i próbują wprowadzać je w życie. I również przekazują to tym, którzy w fundacji nie są - mówił ks. Robert Kaczmarek. Zapytany, co Jan Paweł II może dziś zaoferować młodym, gość Radia eM odpowiedział: - Myślę, że przede wszystkim musimy wskazywać, jak Jan Paweł II przeżywał swoją wiarę. Był autentycznym świadkiem Chrystusa.

Ks. Kaczmarek dodał też, że jako katecheta robi młodzieży ankietę z pytaniem o autorytety. W odpowiedziach bardzo często pojawia się Jan Paweł II.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy