107,6 FM

Śląskie. Górski odcinek S1 ma być gotowy za 2 lata. To obwodnica Węgierskiej Górki i Milówki

Ponad 160 milionów złotych kosztuje budowa jednego kilometra drogi ekspresowej na odcinku Przybędza - Milówka. Budowany odcinek jest częścią trasy S1, która ma połączyć Pyrzowice z granicą państwa w Zwardoniu.

Już za dwa lata ma zostać ukończony górski odcinek S1. Ekspresówka ma być obwodnicą Węgierskiej Górki i Milówki i ma z obu tych gmin wyprowadzić ruch tranzytowy.  

- Czekamy na to z utęsknieniem  - mówi Marian Kurowski, zastępca wójta Węgierskiej Górki:

Dwa dwu-nawowe tunele wydrążone w górach, kilka estakad, ponad sześć kilometrów konstrukcji oporowych - to wszystko znajdzie się na budowanym właśnie górskim odcinku trasy S1. Ukształtowanie terenu sprawia, że ten 8,5-kilometrowy odcinek jest jednym z najdroższych odcinków dróg ekspresowych, jakie obecnie powstają w Polsce.

Mówi Marek Prusak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach:

- Górskie położenie tego odcinka sprawia, że konieczna jest budowa na nim aż 8 obiektów inżynierskich - Maria Paca, kierownik projektu:

Górski odcinek S1 liczy 8,5 km.  Jego budowa będzie kosztować 1,4 mld zł. Budowany odcinek jest elementem  projektu trasy S1 , która ma połączyć Pyrzowice z granicą państwa w Zwardoniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama