107,6 FM

Co w numerze? #42

W nowym numerze "Gościa Gliwickiego" piszemy o Domu Nadziei, który po 26 latach działalności przeniósł się z Bytomia do Gliwic.

Przez ten czas trafiło do niego około 3 tysięcy młodych ludzi w kryzysowym momencie życia. W wydaniu na niedzielę 24 października można przeczytać o pomocy młodzieży uzależnionej od narkotyków i alkoholu, którą otrzymują w ośrodku „Dom Nadziei”.

Piszemy też o zmarłym w wieku 43 lat jezuicie o. Krzysztofie Pietruszkiewiczu. Jego pogrzeb odbył się w dniu, który przed kilkoma miesiącami sam wybrał na złożenie swojej uroczystej profesji zakonnej.

W tym numerze można przeczytać też m.in. o Mszy św. inaugurującej diecezjalny etap Synodu, kolejnej akcji charytatywnej uczniów szkoły katolickiej - „Brunch dla Kenii”, Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” obchodzącym 60-lecie działalności, punkcie Drugie Życie Rzeczy działajścym w Gliwicach czy ogłoszonym właśnie konkursie biblijnym.

Natomiast w cyklu poświęconym sztuce sakralnej piszemy o obrazach Johannesa Bochenka znajdujących się w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach, które trafiły na wystawę w Hulczynie.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 24 października jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 42/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama