107,6 FM

Kalendarze ze zdjęciami Śląska sprzed stu lat rozdają trzy instytucje

Pierwsze sto osób, które odwiedzą "Przystanek Historia" - Centrum Edukacyjne IPN w Katowicach, Muzeum Śląskie lub Muzeum Powstań Śląskich, otrzyma w prezencie kalendarz ze zdjęciami wykonanymi na Śląsku w 1922 roku.

Po 100 egzemplarzy kalendarza czeka na odbiór w każdej z tych instytucji. To akcja IPN w Katowicach "100 kalendarzy na stulecie Niepodległości".

Na kartach kalendarza są przedstawione wydarzenia, jakie miały miejsce na Górnym Śląsku w 1922 r. - przede wszystkim związane z przejmowaniem wschodniej części Górnego Śląska pod administrację polską.

Kalendarze można odebrać:

* Przystanek Historia - Centrum Edukacyjne IPN w Katowicach przy ul. św. Jana 10, III p. - akcja startuje w poniedziałek 8 listopada. Kalendarze można odbierać od 8.00 do 15.00 w dni powszednie (UWAGA: 11 listopada - Przystanek jest nieczynny).

* Muzeum Śląskie w Katowicach - 11 listopada, kasa główna w siedzibie Muzeum.

* Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach - od 8 listopada, z kulminacją akcji w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

W kalendarzu "Z myślą o Niepodległej" na 2022 r. wykorzystano archiwalne zdjęcia ze zbiorów Archiwum Archidiecezjalnego w Katowicach oraz Muzeum Śląskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama