107,6 FM

Morawiecki: Potrzebujemy wspólnoty, aby Polska była bezpieczna

103 lata temu Polska odzyskała niepodległość po ciemnych czasach zaborów; dziś stoimy w obliczu agresji wschodniego sąsiada, tak samo jak wtedy potrzebujemy wspólnoty, aby Polska była bezpieczna - napisał w czwartek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

"103 lata temu Polska odzyskała niepodległość po ciemnych czasach zaborów. Przez te lata Polacy robili wszystko, żeby osiągnąć jeden cel - wolną Ojczyznę. Dziś stoimy w obliczu agresji wschodniego sąsiada. Tak samo jak wtedy potrzebujemy wspólnoty, aby Polska była bezpieczna" - napisał premier.

Od 2 września, w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Ma to związek z presją migracyjną ze strony Białorusi, która prowadzi wojnę hybrydową, używając do tego migrantów.

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama