107,6 FM

Chorzów. Oddział Neurologii Zespołu Szpitali Miejskich wyróżniony za leczenie udarów

Oddział Neurologi Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie został wyróżniony certyfikatem inicjatywy Angels. To jeden z kilkunastu oddziałów w Polsce, który sprostał wymaganiom.

Co 30 minut pacjent z udarem, którego można było uratować, umiera albo staje się niepełnosprawny, ponieważ leczono go w niewłaściwym szpitalu. Te wyróżnione Inicjatywą Angels Ogólnoeuropejskiego Towarzystwa Naukowego mają spełnione wymagania, które świadczą o najwyższej jakości leczenia.

Do grona tych placówek dołączył dziś Oddział Neurologi Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Mówi Maciej Horyniecki,  lekarz tego szpitala:

Chorzowska placówka należy do  jednej  z kilkunastu  w Polsce, które sprostały wymaganiom. Mówi Agnieszka Machowska Majchrzak ordynator oddziału:

Certfiktat Angles jest to wyróżnienie przyznawane przez  Ogólnoeuropejskie Towarzystwo Naukowe. Instytucja przeprowadza między innymi program pod nazwą Angels Initiative. Jego głównym zagadnieniem jest wspieranie oraz rozwój nowoczesnej opieki nad pacjentami z udarem mózgu.
 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama